Stats are input by coaches into MaxPreps. Coaches should input stats/upload meet results into MaxPreps.com.

50 Free

Rank Name Time
1 Sam Carlson
Davis (Kaysville, UT)
Box Elder Invite
00:23.04
2 Ethan Ward
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
00:23.20
3 Luke Deller
Davis (Kaysville, UT)
Box Elder Invite
00:23.62
4 Abel Chomjak
Woods Cross (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
00:23.67
5 Marco Luckham
Layton (UT)
Box Elder Invite
00:23.72
6 Cole Dustin
Ridgeline (Millville, UT)
Ridgeline invite
00:23.75
7 Jakob Langenbacher
Layton (UT)
Box Elder Invite
00:23.88
8 Cale Bodily
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
00:24.32
9 Porter Frandsen
Ridgeline (Millville, UT)
Ridgeline invite
00:24.40
10 Kelton Marshall
Bear River (Garland, UT)
00:24.42

100 Back

Rank Name Time
1 Ethan Leavitt
Jordan (Sandy, UT)
00:59.83
2 Roman Nowell
Box Elder (Brigham City, UT)
Box Elder Invite
01:01.14
3 Marco Luckham
Layton (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
01:01.89
4 Eric Chamberlain
Viewmont (Bountiful, UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
01:02.24
5 Dallin McKee
Box Elder (Brigham City, UT)
Box Elder Invite
01:02.68
6 Keeghan Gibbs
Bear River (Garland, UT)
South Summit Quad
01:02.91
7 Garrett Gulbranson
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
01:04.71
8 Logan Berry
Box Elder (Brigham City, UT)
Box Elder Invite
01:05.09
9 Garrett Griffin
Bear River (Garland, UT)
Logan, Bear River @ Fremont, Ogden
01:05.30
10 Jed Hatch
Northridge (Layton, UT)
Box Elder Invite
01:05.44

100 Breast

Rank Name Time
1 Isaac Davenport
Weber (Pleasant View, UT)
Box Elder Invite
01:07.49
2 Ethan Frandsen
Davis (Kaysville, UT)
Box Elder Invite
01:08.74
3 Luke Eubanks
Ridgeline (Millville, UT)
Ridgeline invite
01:08.78
4 Benjamin Checketts
Ridgeline (Millville, UT)
Ridgeline invite
01:08.93
5 Jace Fambro
Northridge (Layton, UT)
Box Elder Invite
01:09.24
6 Abel Chomjak
Woods Cross (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
01:10.37
7 Cooper Hodgkinson
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
01:10.55
8 Carter Coburn
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
01:11.76
9 Tomas Suarez
Woods Cross (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
01:12.14
10 Jonah Dean
Bear River (Garland, UT)
Logan, Bear River @ Fremont, Ogden
01:12.51

100 Fly

Rank Name Time
1 Roman Nowell
Box Elder (Brigham City, UT)
Box Elder Invite
00:56.65
2 Jace Fambro
Northridge (Layton, UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
00:57.59
3 Jagger Morton
Uintah (Vernal, UT)
Box Elder Invite
00:58.02
4 Jared Chamberlain
Viewmont (Bountiful, UT)
00:59.33
5 Jakob Langenbacher
Layton (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
00:59.84
6 Brayden Jarrett
Mountain Crest (Hyrum, UT)
Ridgeline invite
01:00.38
7 Micah Feser
Layton (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
01:00.80
8 Luke Deller
Davis (Kaysville, UT)
Box Elder Invite
01:01.01
9 Jacob Ferguson
Box Elder (Brigham City, UT)
Box Elder Invite
01:01.88
10 Cooper Hodgkinson
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
01:02.00

100 Free

Rank Name Time
1 Ethan Ward
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
00:51.61
2 Sam Carlson
Davis (Kaysville, UT)
Box Elder Invite
00:51.97
3 Cole Dustin
Ridgeline (Millville, UT)
Ridgeline invite
00:52.22
4 Luke Eubanks
Ridgeline (Millville, UT)
Ridgeline invite
00:52.77
5 Marco Luckham
Layton (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
00:53.19
6 Micah Feser
Layton (UT)
Box Elder Invite
00:53.29
7 Cale Bodily
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
00:53.56
8 Brayden Jarrett
Mountain Crest (Hyrum, UT)
Ridgeline invite
00:54.48
9 Kelton Marshall
Bear River (Garland, UT)
Logan, Bear River @ Fremont, Ogden
00:55.07
10 Dylan Grant
Davis (Kaysville, UT)
Box Elder Invite
00:55.19

200 Free

Rank Name Time
1 Garrett Barker
Davis (Kaysville, UT)
Box Elder Invite
01:57.21
2 Micah Feser
Layton (UT)
Box Elder Invite
01:57.27
3 Abel Chomjak
Woods Cross (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
02:00.20
4 Jonah Dean
Bear River (Garland, UT)
South Summit Quad
02:02.52
5 Andrew Webster
Viewmont (Bountiful, UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
02:03.97
6 Dylan Grant
Davis (Kaysville, UT)
Box Elder Invite
02:04.25
7 Evan Powell
Weber (Pleasant View, UT)
Box Elder Invite
02:04.40
8 Cedric Monson
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
02:04.62
9 Sam Dayton
Ridgeline (Millville, UT)
Ridgeline invite
02:04.66
10 Jacob Ferguson
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
02:05.13

500 Free

Rank Name Time
1 Ammon Kamauu
Woods Cross (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
05:21.58
2 Micah Feser
Layton (UT)
Box Elder Invite
05:29.72
3 Jacob Ferguson
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
05:33.66
4 Camden Arzani
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
05:35.01
5 Isaac Chomjak
Woods Cross (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
05:40.01
6 Jakob Langenbacher
Layton (UT)
Box Elder Invite
05:41.39
7 Cooper Hill
Fremont (Plain City, UT)
Logan, Bear River @ Fremont, Ogden
05:46.37
8 Carter Coburn
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
05:46.58
9 Jed Hatch
Northridge (Layton, UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
05:51.42
10 Jonah Dean
Bear River (Garland, UT)
South Summit Quad
05:54.78

200 Medley

Rank Name Time
1 Brayden Jarrett
Mountain Crest (Hyrum, UT)
Ridgeline invite
02:12.29
2 Roman Nowell
Box Elder (Brigham City, UT)
Ridgeline invite
02:13.93
3 Artur Darii
Uintah (Vernal, UT)
Box Elder Invite
02:14.48
4 Isaac Davenport
Weber (Pleasant View, UT)
Box Elder Invite
02:14.54
5 Marco Luckham
Layton (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
02:15.93
6 Jared Chamberlain
Viewmont (Bountiful, UT)
02:17.05
7 Jace Fambro
Northridge (Layton, UT)
Box Elder Invite
02:17.14
8 Justin Chamberlain
Woods Cross (UT)
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
02:17.65
9 Cooper Hodgkinson
Box Elder (Brigham City, UT)
Box Elder Invite
02:20.60
10 Ethan Frandsen
Davis (Kaysville, UT)
Box Elder Invite
02:21.56

200 Medley Relay

Rank Name Time
1
Davis (Kaysville, UT)
Sam Carlson, Ethan Frandsen, Luke Deller, Bryce Nichols
Box Elder Invite
01:47.21
2
Ridgeline (Millville, UT)
Sam Dayton, Carter Anderson, Luke Eubanks, Cole Dustin
Ridgeline invite
01:48.36
3
Fremont (Plain City, UT)
Cooper Hill, Jack Doxey, Samuel Chase, Logan Evans
Logan, Bear River @ Fremont, Ogden
01:51.45
4
Layton (UT)
Marco Luckham, Ayden Sparrow, Micah Feser, Jakob Langenbacher
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
01:51.62
5
Box Elder (Brigham City, UT)
Dallin McKee, Cooper Hodgkinson, Logan Berry, Cael Harrop
Ridgeline invite
01:51.86
6
Uintah (Vernal, UT)
Artur Darii, Wyatt Kiever, Jagger Morton, Maddox Morton
Box Elder Invite
01:52.66
7
Weber (Pleasant View, UT)
Jacob Jessen, Isaac Davenport, Darren Nguyen, Jeff Christophersen
Box Elder Invite
01:53.15
8
Ogden (UT)
Nathan Belnap, Brooks Mortensen, Bradyn Reeves, Porter Bartlett
Logan, Bear River @ Fremont, Ogden
01:53.29
9
Bear River (Garland, UT)
Keeghan Gibbs, Kael Kowallis, Jonah Dean, Kelton Marshall
Logan, Bear River @ Fremont, Ogden
01:54.98
10
Woods Cross (UT)
Mark Glissmeyer, Isaac Chomjak, Dylan Suarez, Nathaniel Cyril
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
01:55.90

200 Free Relay

Rank Name Time
1
Davis (Kaysville, UT)
Luke Deller, Ethan Frandsen, Jake Edwards, Sam Carlson
Box Elder Invite
01:35.05
2
Box Elder (Brigham City, UT)
Cale Bodily, Cael Harrop, Roman Nowell, Ethan Ward
Ridgeline invite
01:36.81
3
Woods Cross (UT)
Abel Chomjak, Justin Chamberlain, Isaac Chomjak, Lee Hunter
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
01:37.95
4
Uintah (Vernal, UT)
Maddox Morton, Jagger Morton, Wyatt Kiever, Artur Darii
Box Elder Invite
01:40.97
5
Bear River (Garland, UT)
Garrett Griffin, Kael Kowallis, Keeghan Gibbs, Kelton Marshall
01:40.99
6
Fremont (Plain City, UT)
Colin Ahlstrom, Samuel Chase, Benjamin Parker, Logan Evans
Logan, Bear River @ Fremont, Ogden
01:41.30
7
Ogden (UT)
Bradyn Reeves, Nathan Belnap, Dawson Malan, Porter Bartlett
Logan, Bear River @ Fremont, Ogden
01:41.91
8
Weber (Pleasant View, UT)
Isaac Davenport, Noah Wayman, Evan Powell, Jeff Christophersen
Box Elder Invite
01:42.90
9
Mountain Crest (Hyrum, UT)
Jaden Norman, Kaleb Kwant, Carson Godfrey, Brayden Plowman
Ridgeline invite
01:44.12
10
Layton (UT)
Dakotah Spotted Elk Mudrow, Carter Gerrish, Caden Felt, Ayden Sparrow
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
01:45.56

400 Free Relay

Rank Name Time
1
Ridgeline (Millville, UT)
Cole Dustin, Benjamin Checketts, Sam Dayton, Luke Eubanks
Ridgeline invite
03:32.55
2
Box Elder (Brigham City, UT)
Cale Bodily, Roman Nowell, Jacob Ferguson, Ethan Ward
Ridgeline invite
03:32.64
3
Layton (UT)
Micah Feser, Cole Parsons, Marco Luckham, Jakob Langenbacher
Box Elder Invite
03:33.49
4
Viewmont (Bountiful, UT)
Andrew Webster, Eric Chamberlain, Jared Chamberlain, Isaac Hale
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
03:39.07
5
Davis (Kaysville, UT)
Dylan Grant, Garrett Barker, Jake Edwards, Bryce Nichols
Box Elder Invite
03:39.55
6
Fremont (Plain City, UT)
Cooper Hill, Benjamin Parker, Jack Doxey, Colin Ahlstrom
Logan, Bear River @ Fremont, Ogden
03:49.01
7
Mountain Crest (Hyrum, UT)
Brayden Jarrett, Carson Godfrey, Brayden Plowman, Carter Davis
Ridgeline invite
03:49.67
8
Bear River (Garland, UT)
Garrett Griffin, Jonah Dean, Keeghan Gibbs, Kelton Marshall
Park City Invitational
03:49.93
9
Woods Cross (UT)
Justin Chamberlain, Diego Gutierrez, Lee Hunter, Ammon Kamauu
WX, VHS, Morgan, Layton @ Northridge
03:52.06
10
Weber (Pleasant View, UT)
Darren Nguyen, Jacob Jessen, Evan Powell, Dylan Anderson
Box Elder Invite
03:54.02